Čerpadlá kondenzátu z klimatizácie

Klimatizačné zariadenia počas svojej prevádzky vytvárajú kondenzát, ktorý sa musí odvádzať do kanalizácie. 

Na vyriešenie tohto problému ponúka spoločnosť SFA rad tichých a účinných riešení na odvádzanie kondenzátu z klimatizácií s výkonom do 8 kW.

Čerpadlá kondenzátu z klimatizácie

Filtrovať podľa

Inštalovať

Prístroje na pripojenie

Sanicondens Clim Deco

Sanicondens Clim Deco

SFA Sanicondens Clim Deco - estetické čerpadlo umiestnené pod klimatizáciou....

  • Klimatizačná jednotka

Klimatizácie sú ideálnym prostriedkom proti čoraz častejším horúčavám. Umiestnené v obývacej izbe vytvárajú vhodnú klímu bez ohľadu na vonkajšiu teplotu. Aby klimatizácia fungovala optimálne, musí byť všetok kondenzát odvedený.

 

Odparovanie kondenzátu z klimatizácie: prečo  

Keď je klimatizácia v prevádzke, produkuje paru, ktorá sa vplyvom teploty mení na kvapalinu: táto kvapalina sa nazýva kondenzát. Táto kvapalina je toxická a musí sa zlikvidovať. Ak nie je možné odvádzať kondenzát gravitačne, musí sa nainštalovať čerpací systém na odvádzanie kondenzátu do odtokového potrubia. 

Odvádzanie kondenzátu z klimatizácie: tri riešenia  

Vďaka odborným znalostiam SFA vám môžeme ponúknuť tri čerpacie systémy pre vašu klimatizáciu:  

Sanicondens Clim Deco je čerpadlo na odvádzanie kondenzátu z nástenných klimatizácií. Vďaka svojmu atraktívnemu dizajnu opticky splýva s nástennou klimatizáciou.

Sanicondens Clim Mini S je malé čerpadlo, ktoré sa dá ľahko integrovať do nástennej klimatizácie. Je tichý a pracuje v dvoch fázach: najprv sa kondenzát dostane do nádrže s detekčným systémom a potom sa odčerpá do odtoku pomocou sacieho čerpadla.

Sanicondens Clim Pack S je estetické riešenie. Dodáva sa vo forme veľmi ľahko inštalovateľnej súpravy, ktorá obsahuje čerpadlo Sanicondens Clim Mini S predinštalované v montážnej lište s možnosťou ľavého alebo pravého umiestnenia. Táto súprava spája niekoľko výhod: funkčnosť, tichosť a dizajn.

Všetky tieto riešenia sa ľahko inštalujú.

Dodávajú sa s jasnými a schematicky znázornenými návodmi, vďaka ktorým ich môžete ľahko integrovať do svojho nástenného klimatizačného systému. Na webovej stránke si môžete prečítať o vlastnostiach systému odvodu kondenzátu. Odborníci SFA vám pomôžu nájsť najlepší spôsob, ako ho prispôsobiť vašej inštalácii. Naše know-how je založené na celoštátnej sieti popredajných služieb, ktorá vám odpovie na vaše otázky.