Inštalácia kotla

Ak chcete vymeniť svoj zastaraný kotol za nový kondenzačný kotol, alebo ho jednoducho premiestniť v rámci rozsiahlej rekonštrukcie, budete musieť svoj kotol demontovať a znovu nainštalovať. Potom je potrebné skontrolovať, či sa kondenzát stále správne neutralizuje a odvádza. Spoločnosť SFA ponúka jednoduché a účinné riešenia na neutralizáciu kondenzátu, jeho odčerpanie alebo oboje súčasne.

 

Pri prevádzke kondenzačného kotla sa po kondenzácii spalín vytvára kondenzát. Tento kondenzát môže byť veľmi kyslý, a preto je potrebné s ním správne zaobchádzať. S ohľadom na životné prostredie, ale aj na existujúci potrubný systém alebo pripojené zariadenia sa odporúča kondenzát neutralizovať.

Inštalácia kotla

Filtrovať podľa

VÝROBKOVÝ RAD

Prístroje na pripojenie

Sanineutral

Sanineutral

Sanineutral - neutralizačný box pre kyslý kondenzát z kondenzačných kotlov. 2...

  • Plynový kotol

Kondenzačný kotol je napájaný zemným plynom, vykurovacím olejom alebo propánom. Tento zdroj energie sa spaľuje v horáku a poskytuje teplo. Používa sa na ohrev vody vo vykurovacom okruhu z kotla do radiátorov a na ohrev sanitárnej vody v kúpeľni, sprche a kuchyni. Kondenzačný kotol je dobrý spôsob úspory energie. Na zachovanie bezporuchového chodu je potrebné kondenzát odvádzať.

  

Odvod kondenzátu z kondenzačného kotla: na čo?

 

Kondenzačný kotol produkuje počas spaľovania kondenzát, alebo skondenzovanú vodu. Táto kvapalina je kyslá a musí sa odvádzať. Z ekologických dôvodov sa nesmie miešať s odpadovou vodou. Buď máte pod kotlom odtok vody, alebo sa obráťte na SFA.

SFA je v tejto oblasti odborníkom. Môžeme použiť náš systém odvodu a neutralizácie kondenzátu. Riešenie Sanicondens Best Flat spája tieto dve výhody. Jeho inštalácia do kondenzačného kotla zabezpečuje neutralizáciu kyslého kondenzátu a jeho bezpečné odvedenie do odpadového potrubia.

Systém je kompletný: vybavený čerpadlom, ktoré odvádza neutralizovaný kondenzát, a neutralizačnou komorou. Je vhodný pre kondenzačné kotly.

Systém Sanicondens Best Flat je kompaktný: má tri prívody vrátane jedného bočného prívodu s malou výškou, kompaktné rozmery a 3,5 litrovú nádrž. Možno ho namontovať na stenu alebo jednoducho položiť na podlahu.

Riešenie odvodu kondenzátu SFA je tiché, dokonale sa hodí na úpravu kyslej vody, ktorej ph neutralizuje neutralizačná komora s vymeniteľnými granulami.Dodávka nového výrobku zahŕňa prvé balenie granúl, ktoré sa musí raz ročne vymeniť. Vďaka týmto neutralizačným granulám zostanú vaše potrubia chránené pred akýmkoľvek negatívnym vplyvom kyselín.

Sanicondens Best Flat možno pripojiť aj k odvlhčovaču.Je pripravený na pripojenie externého alarmu a dodáva sa s kompletnou inštalačnou súpravou a spätným ventilom.