Inštalácia klimatizácie

Počas prevádzky klimatizácie dochádza ku kondenzácii, čo je úplne normálne. Nejde o únik, ale o znak toho, že zariadenie funguje správne. Na zachytávanie odpadu je k dispozícii aj zberná nádoba na kondenzát. Kondenzačná voda sa potom odvádza cez odpadové potrubie.  Tento prirodzený odtok kondenzátu musí prebiehať nepretržite.

Ak nie je možné odvádzať kondenzát gravitačne, SFA vám ponúka tiché a dizajnové riešenia na diskrétne odvádzanie kondenzátu z vašej klimatizácie.

Inštalácia klimatizácie

Sanicondens Clim Deco

Sanicondens Clim Deco

SFA Sanicondens Clim Deco - estetické čerpadlo umiestnené pod klimatizáciou....

  • Klimatizačná jednotka

SFA vám ponúka Sanicondens Clim Mini S, miniatúrne čerpadlo na čerpanie a odvod kondenzátu vypúšťaného klimatizačnými jednotkami s výkonom do 8 kW. Výhodou tohto riešenia je jednoduchá a "skrytá" inštalácia a tichá prevádzka. K dispozícii je aj riešenie Sanicondens Clim Pack, čo je kompletná inštalačná súprava obsahujúca čerpadlo Sanicondens Clim Mini, kryciu lištu s obojstrannou inštaláciou (ľavá/pravá).

Sanicondens Clim Mini S je kompatibilný s klimatizáciami do 8 kW a je mimoriadne tichý - jeho akustický tlak je len 21 dB (A), čo je najlepšia hodnota na trhu. Extrémne nízka prevádzková hlučnosť, ktorá je synonymom komfortu, je kombinovaná s prietokom až 9 l/h (+/- 15 %) a maximálnou výškou čerpania 6 metrov. Maximálna sacia vzdialenosť medzi čerpadlom a nádržou s detekčnou jednotkou je 2 m.

Sanicondens Clim Mini S je vybavený vstupným otvorom s priemerom 16 mm pre vstupnú vodu s maximálnou teplotou 35 °C a výstupným otvorom s priemerom 6 mm. Sanicondens Clim Mini S, rovnako ako väčšina našich produktov, je vyrobený vo Francúzsku a má stupeň elektrického krytia IP 20. Je vybavený bezpečnostným systémom s tepelnou ochranou (130 °C) a kontaktom alarmu proti pretečeniu.

Z dôvodu zvýšenia bezpečnosti pri údržbe a servise je zberná nádrž s detekčnou jednotkou priehľadná, čo výrazne uľahčuje jej kontrolu. Štandardom je teraz aj podtlaková poistka na potrubí čerpadla, ktorá zabezpečuje plynulý odvod kondenzátu a predlžuje tak životnosť klimatizácie.

Veľmi kompaktné rozmery (detekčná jednotka: 74 x 37 x 37,5 mm - čerpadlo: 57 x 32 x 105 mm), jednoduchá inštalácia Sanicondens Clim Mini S, ako vždy pri SFA, vďaka kompletnej dodávanej inštalačnej súprave (1,2 m pripojovacia hadica, fixácia čerpadla, fixácia detekčnej jednotky, ventilačná hadica detekčnej jednotky, napájací kábel a podtlaková poistka).