Čerpadlá kondenzátu z kotla

Odvod kondenzátu z kotla sa nedá vždy uskutočniť gravitačne. Preto SFA ponúka široký sortiment čerpadiel kondenzátu: pre plynové a olejové kotly, pre odvlhčovače a sušičky, ako aj systémy na neutralizáciu kondenzátu.

Čerpadlá kondenzátu z kotla

Filtrovať podľa

Inštalovať

Prístroje na pripojenie

Sanineutral

Sanineutral

Sanineutral - neutralizačný box pre kyslý kondenzát z kondenzačných kotlov. 2...
  • Plynový kotol

Každý kondenzačný kotol vypúšťa kondenzát, ktorý vzniká pri jeho prevádzke. Tento kondenzát zo spalín je logicky kyslý. Pri inštalácii kondenzačného kotla treba dbať na to, aby bol kondenzát riadne odvádzaný. Kotly sú veľmi často umiestnené ďaleko od akéhokoľvek potrubia, a preto sa kondenzát musí odčerpávať do existujúceho kanalizačného systému.

SFA je v tejto oblasti odborníkom. Ponúkame niekoľko riešení na odčerpávanie kondenzátu, jeho neutralizáciu alebo oboje súčasne. Sortiment zahŕňa diskrétne modely na umiestnenie pod nástenný kotol alebo model určený aj pre stacionárne kotly s integrovanou neutralizáciou: Sanicondens Best Flat spája tieto dve výhody: jeho inštalácia vedľa kondenzačného kotla neutralizuje kyslosť kondenzátu a úplne bezpečne ho odčerpáva.

Systém je kompletný: je vybavený čerpadlom, ktoré odvádza neutralizovaný kondenzát, a neutralizačnou komorou. Je vhodný pre kondenzačné kotly.

Systém Sanicondens Best Flat je kompaktný: má tri prívody vrátane jedného bočného prívodu s malou výškou, kompaktné rozmery a 3,5 litrovú nádrž. Možno ho namontovať na stenu alebo jednoducho položiť na podlahu.

Riešenie odvodu kondenzátu SFA je tiché, dokonale sa hodí na úpravu kyslej vody, ktorej ph neutralizuje neutralizačná komora s vymeniteľnými granulami. Dodávka nového výrobku zahŕňa prvé balenie granúl, ktoré sa musí raz ročne vymeniť. Vďaka týmto neutralizačným granulám zostanú vaše potrubia chránené pred akýmkoľvek negatívnym vplyvom kyselín.

Sanicondens Best Flat možno pripojiť aj k odvlhčovaču. Je pripravený na pripojenie externého alarmu a dodáva sa s kompletnou inštalačnou súpravou a spätným ventilom.